Pożegnanie odchodzącego na emeryturę

30 grudnia 2019 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna już w tym roku uroczysta zmiana służby, na której pożegnaliśmy odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza naszej komendy asp. Wojciecha Figlewicza.

Pan asp. Wojciech Figlewicz służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął dnia 15 lipca 1998 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim na stanowisku stażysty.

Podczas swojej długoletniej służby brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dbał o sprzęt mechaniczny znajdujący się na wyposażeniu naszej jednostki. Angażował się w prace gospodarcze i remontowe.  Uczył kolejne pokolenia strażaków rzetelności i sumienności.
Uświadamiał, że na naszej służbie ciąży ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzkie.

Pokonując kolejne szczeble drabiny stopni i stanowisk w Państwowej Straży Pożarnej 11 kwietnia 2016 roku został dowódcą zastępu. Na stanowisku tym sumiennie realizował swoje zadania do dnia odejścia na zaopatrzenie emerytalne wykazując wielkie poświęcenie.

Uroczystą zmianę służby uświetnili swoją obecnością licznie zgromadzeni funkcjonariusze i pracownicy cywilni naszej komendy.

“Rzetelnie wykonywał Pan wszystkie powierzone zadania służbowe. Przez wiele lat angażował się Pan w prace gospodarcze i remontowe. Większość tych murów to Twoje dzieło. Za co serdecznie dziękuję. Jest dumny, że mogłem z Panem współpracować.
Uczciwy i lojalny wobec kolegów. Dał się poznać jako funkcjonariusz sumienny i zdyscyplinowany, w trudnych sytuacjach opanowany i rozważny.” -st.bryg. Maciej Suchomski

“Nadszedł, drogi Wojciechu, ten smutny, niechciany, odwlekany czas,
Kiedy wspólnie ustawiliśmy się w szeregu- ostatni raz.
Jednak, pozostanie po Tobie coś ważniejszego, nawet od najdroższego mienia,
Coś, czego nam i Tobie nikt nie zabierze, czyli wspomnienia.
A że barwną postacią jesteś, nikt nie zaprzeczy,
Trzeba przypomnieć kilka charakterystycznych dla Ciebie rzeczy…” – asp. Dawid Betin