Pożegnanie odchodzącego na emeryturę

19 listopada 2019 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna już w tym roku uroczysta zmiana służby, na której pożegnaliśmy odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza naszej komendy st. ogn. Rafała Rudnika.

Starszy ogniomistrz Rafał Rudnik swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w grudniu 2002 roku na stanowisku stażysty. Podczas swojej służby brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dbał o sprzęt mechaniczny znajdujący się na wyposażeniu naszej Jednostki. Angażował się w prace gospodarcze i remontowe. Rzetelnie wykonywał wszystkie powierzone zadania służbowe.

Wielokrotnie reprezentował Komendę Powiatową na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym oraz turniejach w plażowej piłce siatkowej zajmując każdorazowo czołowe miejsca.

Dał się poznać jako funkcjonariusz sumienny i zdyscyplinowany, a w trudnych sytuacjach opanowany i rozważny. Za swoją działalność i zaangażowanie był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. Między innymi otrzymał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę oraz Złoty Medal “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Uroczystą zmianę służby uświetnili swoją obecnością licznie zgromadzeni funkcjonariusze i pracownicy cywilni naszej komendy.

“Wielkim szczęściem i pouczającym dla nas wszystkich doświadczeniem była możliwość współpracy z Tobą. Życzę, by czas emerytury był dla Ciebie okresem miłego odpoczynku, jak i rozwijania własnych zainteresowań. Niech ta ostatnia syrena będzie dla Ciebie symbolem pamięci ofiarnej służby na rzecz całego społeczeństwa” – tymi słowami żegnał odchodzącego na emeryturę st. ogn. Rafała Rudnika Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim st. bryg. Maciej Suchomski.

« 1 z 2 »